požární sportNezařazené

V ideálním počasí jsme v sobotu 21. září mohli přivítat hasičská družstva na finálovém kole letošního ročníku kutnohorské hasičské ligy. I když se výsledky jednoho kola škrtaly, pak výsledků zibohlavské soutěže se to netýkalo a proto neměl nikdo pořadí předem jisté.

Náš tým si časem 18,80 s z prvního pokusu zajistil výbornou výchozí pozici. Při druhém útoku jsme už věděli, že celkové vítězství nám nemůže uniknout a proto jsme to zkusili, bohužel pojistka na béčku selhala. Zbraslavicím se konečně podařilo dostat na bednu, druhé místo si vybojovaly posledním pokusem mužské soutěže. Kluci ze Zruče opět ukázali, že na sklopky umí a patří jim třetí místo. Minimální dvousetinový rozdíl požárních útoků vyzněl lépe pro tým kluků z Jindic, za nimi skončily Drahobudice.

Muži.

1.Zibohlavy                        18,80

2.Zbraslavice                     21,13

3.Zruč nad Sázavou          21,64

4.Jindice                            21,97

5.Drahobudice                   21,99

6.Rašovice                         24,28

7.Vrdy                                26,10

8.Červený Hrádek              28,63

9.Konárovice                        N

Mezi ženami si nejlépe vedlo družstvo z Červeného Hrádku s časem 21,40 s. Vyrovnané výkony, velká členská základna a proto jim patří letošní celkové první místo. Druhé místo celkově i v Zibohlavech si vybojovaly děvčata z Jindic. Ke třetímu místu musel stačit děvčatům z Rašovic jen první pokus. Druhý útok ulily tak, že musel být vidět až ze západního Německa.

Ženy.

1.Červený Hrádek                 21,40

2.Jindice                                22,99

3.Rašovice                            27,29

4.Konárovice                         30,63

5.Suchdol – Kořenice            36,59

I když byla soutěž na sklopné terče, viděli jsme dost neplatných pokusů. Nestačilo jen pokropit otvor v terči z dálky a na to doplatila některá družstva. Chlapi z Konárovic nedokončili ani jeden pokus ale dík jim za to jak nám celý den připravovali gyros.

Na podzim se ještě sejdeme při vyhodnocení letošního ročníku ligy. Každý tým dostal návrh na nový model soutěže tak doufám, že se dohodneme už na letošním podzimním srazu.